Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Rīgā notiek starptautiskā EPAC/EACN konference 2016. gada 17. novembris

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šonedēļ no 15. līdz 17. novembrim rīko Eiropas partneri cīņai pret korupciju/ Eiropas kontakttīkls cīņai pret korupciju (EPAC/EACN) gadskārtējo profesionālo konferenci un ģenerālās asamblejas norisi Rīgā.

EPAC/EACN konferences dalībnieki dalās pieredzē par korupcijas novēršanas kampaņām, konferences un asamblejas darba grupās tiek apspriestas starptautisku pretkorupcijas izmeklēšanu norises un to rezultāti.

Konferences otrajā dienā Iekšējās drošības biroja priekšnieks V. Mūrnieks informēja konferences dalībniekus par Iekšējās drošības biroja funkcijām un gūto pieredzi pirmā darbības gada laikā. Pēc prezentācijas sekoja diskusija par korupcijas novēršanu policijā, kurā piedalījās arī EPAC/EACN viceprezidents A. Duggans (Anthony Dyggan), GRECO (Group of States against Corruption) prezidents M. Mrčela (Marin Mrčela) un IGGN (National Gendarmerie General Inspectorate (France)) ģenerālis P. De Boysere (Philippe De Boysere).

Atsaucoties uz konferences organizatora KNAB publiskoto informāciju, konference ir sapulcinājusi vienuviet profesionāļus no dažādām pretkorupcijas iestādēm un organizācijām, pārstāvot tādas valstis kā Albānija, Austrija, Azerbaidžāna, Beļģija, Bosnija un Hercogovina, Bulgārija, Horvātija, Čehijas Republika, Dānija, Igaunija, Francija, Gruzija,  Īrija, Lielbritānija, Lietuva, Luksemburga, Malta, Moldova, Norvēģija, Polija, Portugāle, Kosovas Republika, Rumānija, Serbija, Slovākija, Slovēnija, Somija, Spānija, Ukraina un Ungārija.

EPAC ir neatkarīga un neformāla iestāžu apvienība, kas sevī vieno vairāk kā 60 pretkorupcijas un policijas pārraudzības iestādes no Eiropas Padomes dalībvalstīm. Tā darbojas kopš 2001.gada.

EACN ir formāls starptautisku organizāciju tīkls, kas sevī ietver teju 50 pretkorupcijas iestādes no Eiropas Savienības dalībvalstīm. Eiropas Krāpšanas apkarošanas birojs (OLAF) ir šī tīkla biedrs. EACN tika dibināts saskaņā ar Eiropadomes 2008. gada lēmumu.