Sākums   > Aktualitātes
 

Aktualitātes

Iekšējās drošības birojs organizē diskusiju par aktuālajiem Eiropas Cilvēktiesību tiesas spriedumiem 2016. gada 24. oktobris

Pagājušajā nedēļā Iekšējās drošības birojs organizēja tikšanos par aktuālajiem Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) spriedumiem un konstatētajiem trūkumiem šo lietu izmeklēšanas gaitā.

Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas Latvijas pārstāve starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās K. Līce informēja klātesošos par ECT nolēmumiem lietās, kur konstatēti vai atzīti procesuālā aspekta pārkāpumi, kā arī par sekām, ko tie radījuši valstij. ECT galvenokārt vērš uzmanību uz izmeklēšanas rūpību, iestādes institucionālo piekritību, kā arī regularitāti un savlaicīgumu, izmeklējot noziegumu.

Iekšējās drošības birojs prezentēja Pirmstiesas izmeklēšanas nodaļas darba rezultātus, kā arī tendences saņemtajos iesniegumos  un kriminālprocesos, kas saistīti ar vardarbības pielietošanas gadījumu izmeklēšanu.

Diskusijā piedalījās pārstāvji no Latvijas Republikas Ģenerālpokuratūras, Latvijas Republikas Tiesībsarga biroja, Ieslodzījuma vietu pārvaldes, Rīgas pašvaldības policijas un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta.